משכנתא הפוכה – כל מה שחשוב לדעת על משכנתא הפוכה!

כולנו יודעים מהי משכנתא רגילה, אך רבים מאתנו לא מכירים את המונח משכנתא הפוכה. ברחבי העולם משכנתא הפוכה היא להיט ענק וגם בישראל מיום ליום יותר ויותר אנשים מודעים לאפשרויות של משכנתא הפוכה ומבקשים לקבל אותה.

כמו במשכנתא רגילה גם משכנתא הפוכה מחייבת ייעוץ וליווי של יועץ משכנתאות מקצועי ומיומן. יועצי המשכנתא ב"חברת איתנים" צברו ניסיון רב בתחום, הם ידעו ללוות אתכם בתהליך של לקיחת משכנתא הפוכה, הם ידעו להתאים לכל אחד את המסלול המתאים של המשכנתא, את אפשריות ההחזר ולקבל עבור כל לקוח את המשכנתא בריבית הנמוכה והאטרקטיבית ביותר!

משכנתא הפוכה – לחיות טוב וברווחה על חשבון הנכס

משכנתא הפוכה מיועדת לאנשים בגיל הפנסיה, ובגיל הפנסיה "להשיג כסף גדול" זה לא תמיד קל. אז מה עושים? אם יש לכם נכס תוכלו לשעבד אותו ולקבל הלוואה בתנאים אטרקטיביים. מי שלוקח משכנתא הפוכה חי למעשה על חשבון הנכס, וזו דרך מקובלת ונכונה למי שצריך מימון בגיל הפנסיה.

נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מלמדים כי למעלה משמונים אחוז מהאנשים מעל גיל שישים מחזיקים לפחות נכס אחד בבעלותם.

קצבות הזקנה בישראל עלו משנת 2014 בשיעור של קצת יותר משלושים אחוז, ולכן פנסיונרים רבים חיים מתחת לקו העוני וגם רבים שאינם חיים מתחת קו העוני מתקשים לגייס מימון כדי לעזור לילדים, כדי לבצע שיפוץ בדירה, כדי לנסוע לטיול גדול ועוד.

אין פלא שמשכנתא הפוכה צוברת תאוצה גדולה מיום ליום. זהו מהלך כלכלי חדשני אשר מיטיב מאוד עם האוכלוסייה בגיל הזהב. אתם יכולים להמשיך ולגור בדירה וליהנות מסכום כסף משמעותי "שינחת" בחשבון הבנק שלכם.

בכל תקופת המשכנתא הלווים נשארים בעלי הבית. הם יכולים לגור בדירה, להשכיר אותה, לשפץ אותה או לבצע כל פעולה אחרת.

יש לכם נכס ואתם צריכים כסף, צרו קשר, אנו ב"איתנים" נדע לתפור לכם משכנתא הפוכה בחליפה אישית. דרכנו תקבלו את ההלוואה המתאימה ביותר ובתנאים האטרקטיביים ביותר.

 

נא להכיר – משכנתא הפוכה

משכנתא הפוכה היא הלוואה המיועדת לבני שישים ומעלה אשר בבעלותם יש נכס נדל"ני. זהו כלי מימון המאפשר לאנשים שיכולים לשעבד את הדירה לקבל כסף כנגד השעבוד לכל צורך, לעזרה לילדים, לסילוק חובות, להוצאות רפואיות, למימון שיפוצים בדירה או לכל הוצאה כספית אחרת שתאפשר להם לשמור על רמת החיים גם לאחר הפרישה לגמלאות.

למשכנתא ההפוכה אין החזרים חודשיים. את המשכנתא אפשר להחזיר במספר דרכים, באמצעות מכירת הנכס או בתום תקופת ההלוואה. בכל תקופה אפשר לפרוע את הלוואה ללא תשלום עמלת פירעון מוקדם או בסיום ההלוואה כאשר מחזירים את הקרן בתוספת הריבית שהצטברה.

במקרה שבו הלווים הולכים לעולמם, היורשים הם אלו אשר ישיבו את יתרת תשלומי ההלוואה.

סכום ההלוואה תלוי בגיל הלווים. בדרך כלל הוא מגיע למחצית משווי הנכס. ככל שמתקדמים יותר בגיל, כך סכום ההלוואה יהיה גבוה יותר.

במשכנתא הפוכה אין צורך בערבים, אין צורך בבדיקת כושר ההחזר של הלווים, ברכישת ביטוח חיים או בחתימה על הצהרת בריאות. הדירה אשר משועבדת למלווה היא הבטוחה להלוואה ומאחר שאין החזרים חודשיים, אין צורך להוכיח הכנסות חודשיות קבועות ואין צורך בערבים.

 

מהם התנאים העיקריים לקבלת המשכנתא?

 

על הלווה להיות מעל גיל שישים שבבעלותו קיים נכס אשר ישמש כבטוחה למשכנתא.

כל מי שלוקח משכנתא חייב להיות צלול ומסוגל לחתום בעצמו על המשכנתא ועל כל המסמכים המלווים את נטילת המשכנתא. בנוסף, נדרשת חתימה של הילדים על מסמך אשר מאשר שהם מודעים לכך שהוריהם הפנסיונרים נוטלים משכנתא הפוכה.

הנכס אשר מועמד למשכון יהיה רשום על שם הלווים או על שמו של אחד מהם.

הלווים צריכים להיות בעלי דירוג אשראי גבוה וללא התחייבויות כספיות אחרות מלבד המקרים שבהם המטרה של לקיחת המשכנתא היא לפרוע חובות קיימים ורק לאחר מכן לממש את הכסף שנותר מההלוואה למטרות אחרות.

 

משכנתא הפוכה – אתם שואלים יועצי המשכנתאות של "חברת איתנים" עונים

שאלה: מי נותן את המשכנתא ההפוכה?

תשובה: כל הגופים שמעניקים משכנתאות רגילות, הבנקים, חברות הביטוח, גופים חוץ בנקאיים ועוד.

שאלה: מה קורה אם בעת מכירה הנכס המשועבד נשאר עודף?

תשובה: אם נשאר עודף במועד מכירת הנכס, היתרה מועברת ללווים. אם הלווים הלכו לעולמם, היורשים יקבלו את היתרה.

שאלה: מהן העלויות של המשכנתא ההפוכה?

תשובה: כמו בכל הלוואה, גם במשכנתא הפוכה יידרש הלווה לשלם ריבית על ההלוואה, ובנוסף דמי טרחת עורך דין אשר חותם על המסמכים, הוצאות של פתיחת תיק משכנתא ודמי טרחה לשמאי אשר קובע את ערך הנכס.

שאלה: מהם המסמכים שאותם יש להגיש בעת הגשת הבקשה למשכנתא הפוכה?

תשובה: יש להציג נסח טאבו של הדירה שאותה רוצים לשעבד.

צילום של תעודת זהות של הלווים.

אישור להוצאת חיווי אשראי ורישום משכנתא.

טופס הכרת לקוח חתום.

אם קיימת משכנתא על הדירה, יש להציג לוח סילוקין הסוקר את היתרה לסילוק המשכנתא.

הרשת הארצית לייעוץ משכנתאות.

שתפו את הפוסט:

אייקונים של בית, דולר וחצים

תוכן עניינים

רוצים לקבל ספר כיס חובה ללקיחת משכנתא חכמה?

פרסומים נוספים

X

    מתעניין להיות זכיין איתנים

    רוצה לקבל שיחת ייעוץ מהמומחים של איתנים

    רוצה לקבל שיחת ייעוץ מהמומחים של איתנים

    דילוג לתוכן