מיחזור משכנתא – כדי לשדרג ולהיטיב את תנאי המשכנתא!

מיחזור משכנתא זוהי פעולה המאפשרת לבעלי משכנתאות לפרוע את המשכנתא הקיימת ובמקומה לקחת משכנתא חדשה בתנאים טובים יותר.

אם מיהרתם לקחת את המשכנתא הראשונה, אם לא נעזרתם ביועץ משכנתאות ומיהרתם לקחת את המשכנתא הראשונה שקיבלתם מהבנק, אם הייתם קלי דעת, עצלנים, והעיקר היה לקחת את המשכנתא, לרכוש את הדירה ולראות מה יהיה..

אם לא ידעתם, אולי פחדתם ואולי התביישתם לבקש עזרה, אולי אמרו לכם שלא כדאי לשלם ליועץ משכנתאות ואתם יכולים להסתדר מצוין בלעדיו,

אם זה המצב, כדאי לפנות אל חברת איתניםכדי שיועץ משכנתא מומחה יבדוק את המשכנתא שלכם ויבחן האם אתם יכולים להוזיל את המשכנתא, לקבל תנאי החזר טובים יותר ולהקל על המעמס הכלכלי בכל חודש.

יועצי המשכנתאות בחברת איתניםידעו לעשות את כל החישובים הנכונים באופן אישי לכל לקוח בהתאם למצבו הכלכלי ולסוג המשכנתא שאותה לקח בעבר. יועץ המשכנתאות ישקלל את כל הנתונים כמו מועד הפירעון, מסלולי ההלוואה, הפרשי היוון, ריבית ממוצעת בשוק ועוד ויבנה לכם תמהיל חדש למשכנתא , תמהיל שיחסוך לכם עלויות כספיות רבות!

נסו אותנו, אתם לא תצטערו!

 

מתי כדאי לבצע מיחזור משכנתא?

 

כאשר גובה הריבית במשק יורד כדאי לבדוק את הכדאיות של מיחזור המשכנתא.

כאשר יש לכם יכולת החזר גבוהה יותר מאשר בעבר. אם, למשל, לקחתם את המשכנתא כאשר הייתם זוג צעיר ויכולת ההחזר שלכם עמדה על אלפים וחמש מאות שקלים בחודש, ועכשיו הקריירה שלכם התבססה, המשכורות גדלו ויש לכם כסף פנוי, כדאי לבדוק את הכדאיות של החזר המשכנתא.

כאשר יש לכם הרעה ביכולת ההחזר פיטרו אתכם מהעבודה, יצאתם לחלת, היו לכם הוצאות גבוהות בלתי צפויות, המשפחה גדלה ואתם לא מסתדרים עם התקציב החודשי, מיחזור משכנתא יוכל להקטין את עלויות ההחזר החודשי ולצמצם את הקשיים הפיננסיים.

קיבלתם סכום כסף גבוה מירושה, בונוס כספי מהעבודה, או אולי זכיתם בפרס כספי גבוה, כדאי לכם לבדוק אפשרות של החזר חלק מהמשכנתא הקיימת ומיחזור משכנתא של יתרת ההלוואה.

אם מתרחשים שינויים בשוק ההלוואות, השינויים יכולים להוזיל לכם את עלויות המשכנתא. מפעם לפעם בנק ישראל מודיע על שינויים בשוק המשכנתאות כמו ההודעה שנמסרה בחודשים האחרונים על מגבלת השליש בריבית הפריים. ברוב המקרים שינויים אלו יוכלו לשפר עבורכם את תנאי המשכנתא ולהוזיל את העלויות שלה.

אם המשכנתא שלכם צמודה למדד המחירים לצרכן, חשוב לבדוק אחת לתקופה את התנהגות המדד. ייתכן ותגלו כי לא כדאי להשאיר את המשכנתא צמודה למדד, כדאי למחזר אותה ולבקש מסלול שאינו צמוד למדד.

אם במשכנתא שלכם יש ריביות הצמודות לעוגן מסוים, כמו למשל הצמדה למטבע חוץ, כדאי לבדוק האם חלו שינויים בעוגן זה והאם כדאי לבצע מחזור משכנתא ולבחור מסלול שאינו צמוד לעוגן המסוים.

כמה עולה לבצע מיחזור משכנתא?

העלויות העיקריות במיחזור משכנתא הן קנסות, עמלת פירעון מוקדם, עמלת פתיחת תיק, שכר טרחה של עורך דין, שכר טרחה של השמאי ועלויות נוספות.

לפני שאתם מחליטים למחזר את המשכנתא חשוב לבדוק כמה כסף תידרשו לשלם עבור עמלת הפירעון המוקדם. עמלת פירעון מוקדם זוהי העלות הגבוהה ביותר בעת מחזור המשכנתא, ולכן חשוב לקחת אותה בחשבון ולוודא שעל אף העמלה ועל אף העלויות הנלוות עדיין כדאי למחזר את המשכנתא.

חשוב לדעת: לא בכל משכנתא צריך לשלם עמלת פירעון מוקדם, אך אם תידרשו לשלם, יועץ משכנתאות מומחה ומיומן יצליח לעזור לכם להוזיל את גובה העמלה.

למרות שרוב האנשים מעדיפים לבצע את מיחזור המשכנתא בבנק שבו הם לקחו את המשכנתא הראשונה, מומלץ לבצע סקר שווקים ולהשוות תנאים עם בנקים אחרים ועם גופים נוספים המעניקים משכנתאות.

כאשר אתם לוקחים משכנתא בבנק שבו קיבלתם את המשכנתא הראשונה אתם חוסכים עלויות של פתיחת תיק, של חתימת עורך דין ולפעמים גם הערכת שמאי. אך תמיד טוב לבדוק אפשרויות נוספות של קבלת משכנתא ולבדוק האם הבנקים והגופים האחרים מציעים תנאים טובים יותר. כך גם תוכלו לספר לבנק שלכם על התנאים המשופרים שהציעו לכם ולנהל אתו משא ומתן על הורדת הריבית והטבת התנאים. בדרך כלל זה מצליח.

את מיחזור המשכנתא תוכלו לעשות מיד לאחר לקיחת המשכנתא, אפילו לאחר יום, ועד סוף תקופת המשכנתא.

במיחזור המשכנתא תוכלו לשנות את המסלולים הקיימים במסלולים חדשים, לקצר או להאריך את תקופת המשכנתא ובהתאם לכך להגדיל או להקטין את גובה ההחזר החודשי.

לסיכום, מיחזור משכנתא אינה פעולה פשוטה ויש האומרים שהיא אפילו מורכבת ומסובכת יותר מאשר לקיחת משכנתא חדשה. רק יועץ משכנתאות שידע למצוא את התמהיל הנכון ואת המסלולים המתאימים של המשכנתא החדשה יביא לתוצאות שיצדיקו את מיחזור המשכנתא.

רוצים למחזר משכנתא, אל תהססו לפנות אלינו, צוות יועצי המשכנתא של חברת איתניםישמח לעזור לכם לחסוך הרבה כסף!

הרשת הארצית לייעוץ משכנתאות.

שתפו את הפוסט:

תמונת שעון ומטבעות

תוכן עניינים

רוצים לחסוך כסף במשכנתא?

פרסומים נוספים

הטבות במשכנתה -מענק מותנה

הטבות במשכנתה -מענק מותנה

הקדמה לא פעם בתהליך הייעוץ והליווי אני נשאלת על ידי הלקוחות אם יש להם הטבות במשכנתה בגלל הסטטוס שלהם. במשכנתה יש כל מיני הטבות שניתן

אישור זכויות

התבקשתם להציג אישור זכויות בעסקת מכירת דירה או נטילת משכנתה ? מה זה המסמך הזה? מה ההבדל בינו לבין נסח טאבו? מי מפיק אותו ומדוע

בטחונות למשכנתא:

כאשר מבקשים מן הבנק הלוואת  משכנתה, חשוב  להבין  שהבנק  הוא  גוף  כלכלי  עם  כוונות  רווח  ולא ארגון צדקה. הוא לא יוציא  מהקופה  שלו, אפילו  לא 

X

  תודה רבה על פנייתך
  הינך מועבר/ת לאתר רשת איתנים

  מתעניין להיות זכיין איתנים

  רוצה לקבל שיחת ייעוץ מהמומחים של איתנים

  רוצה לקבל שיחת ייעוץ מהמומחים של איתנים

  דילוג לתוכן